Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship

Chcesz sie szkolic 2017 MylerBits Polska
Policja konna - pasjonaci
Praca w policji ze zwierzętami to zajęcie tylko dla pasjonatów. I takimi jest ekipa jeźdźców z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim z którymi na zaproszenie miałem przyjemność się spotkać.
dodano: 14.05.2019
Z wizytą w UK
Odwiedziliśmy kilka ośrodków wokół Londynu, w których będziemy szkolić. I tu oklaski na stojąco podpowiadają nam jak dobrze przyjęty jest program Akademii w kolejnym kraju.
dodano: 14.05.2019
L1 Zaufanie-Vertrauen Szwajcaria
To pierwsza wizyta Akademii w Szwajcarii i od razu seria spotkań w ośrodkach zainteresowanych naszymi szkoleniami oraz L1 Zaufanie w małej rodzinnej stajni. I zaskoczenie-jeszcze nie wystartowaliśmy a wszystkie ośrodki proszą o rezerwacje terminów szkoleń.
dodano: 14.05.2019
Z wizytą w Danii
Pierwszy pokaz i klinika w Danii za nami. Pogoda dopisała i mogliśmy pracować na zewnątrz. Konie do pokazu udało się znaleźć bardzo szybko ale paru osobom musiałam odmówić. Przyszły więc na wykład z nadzieją na parę magicznych rad, które odmienią ich konia w jeden dzień. W miarę upływu dnia widać jednak było, że ogrom informacji i ich znaczenie przerósł ich oczekiwania.
dodano: 14.05.2019
Z wizytą w Belgii
Uczestniczyliśmy w imprezie Horse Awareness Event z odcieniem naturalu w ośrodku Domain Panhof koło granicy holenderskiej w Peer.
dodano: 14.05.2019
L1 Kraków - metamorfoza
Metamorfoza – takimi słowami podsumowali kolejną jedynkę uczestnicy szkolenia w Ośrodku Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Owacje na stojąco trwały tak długo, że w trójkę mieliśmy wilgotne oczy. Ale nie tylko my! Dostała też oklaski uczestniczka z tarantowatym koniem, który stał się inspiracją do tej metamorfozy.
dodano: 14.05.2019
Warsztaty zatrzymań w Cisnej
Prawidłowe , zaangażowane zatrzymania to proces treningowy z końmi, które powinny mieć dobrze przepracowane elementy L1-L3 Akademii. To pozwala uzyskać efekt natychmiastowej, przepuszczalnej ale i ufnej reakcji konia wkładającego całą swoją energię w hamowanie (ale nie uślizgiwanie się) tylnymi nogami.
dodano: 14.05.2019
Impriningować źrebaki czy nie imprintingować?
Rusza sezon źrebień i wiele osób zadaje sobie pytanie o co chodzi z tą metodą wczesnego szkolenia źrebiąt i warto czy nie warto? Akademi JNBT kończy badania nad efektami tej metody ale tu znajdziecie informacje dlaczego warto ją stosować ale i dlaczego warto uważać.
dodano: 24.01.2019
TEN KOŃ WŁAŚNIE TAK MA  !
W ciekawą podróż po końskim przewodzie pokarmowym oraz jak to się ma do systemu żywienia koni zabiera nas Ania Rogoża, specjalista od zdrowego żywienia w zespole Akademii. A zima to okres w którym warto szczególnie zadbać o sposób żywienia naszych podopiecznych.
dodano: 01.01.2019
Obóz treningowy 12 stycznia
Zimowy obóz treningowy zaplanowaliśmy od 12 do 19 stycznia w Karpaczu. Można z własnym koniem lub też skorzystać ze sportowych koni na miejscu. na pewno treningi obejma balans i dosiad bo konie w Western City to doskonali nauczyciele i nie wybaczają za dużo błędów.
dodano: 07.12.2018
Pasowanie wędzideł w Planecie Koni
Seria artykułów o pasowaniu wędzideł budzi emocje i dyskusje. Podsumowuje je ładnie pytanie Kasi "To do czego służy nam wędzidło"
dodano: 07.12.2018
Maroko rajd Atlantycki
Rajd w Maroku za nami. Wszyscy na koniec jednogłośnie zakrzyknęli, że chcą tu wrócić. A my trenerzy Akademii JNBT odpowiedzieliśmy , że z taką ekipą można i na koniec świata. I w marcu 2019 urzekająca SAHARA. Znów będzie się działo!
dodano: 07.12.2018
Ankieta imprintingowa
Równolegle prowadzone są w Polsce kolejne badania i prace dotyczące efektów szkolenia imprintingowego źrebaków. Można w nich uczestniczyć wypełniając ankietę imprintingową. Oprócz dostępu do wyników rozlosowane będą nagrody dla uczestników.
dodano: 07.12.2018
Fenomen imprintingu - Lemon Tree
Jak fascynująca może być praca z zaimprintingowanym źrebakiem. Lemon Tree we własnej osobie.
dodano: 07.12.2018
dzikie konie sesja jesienna 27-30.09
W jesiennej sesji zajeżdżania dzikich koni będziemy mieli znów sporo adrenaliny!.
dodano: 17.09.2018
Zwycięzcą Considering the Horse 2018 jest Aleksander Penev
Dziewiątą edycję Myśląc o Koniu wygrał Aleksander Penev z Bułgarii!!! Przez 3 dni 3 trenerów : z Anglii Joe , Eduardo z Hiszpanii i Aleks z Bułgarii na 3 roundpenach równolegle konkurowało w zajeżdżaniu młodych koni przed publicznością.
dodano: 21.08.2018
Myślac o Koniu - Considering the Horse 2018
9 edycja Myśląc o Koniu (Considering the Horse) 17-19.08 2018 - Karpacz. Trzech trenerów układających młode konie. Równolegle wykłady i kliniki, pokazy i spotkania. Inne zwierzęta. Edukacja i zabawa. Wyjątkowa impreza, wyjątkowe miejsce i wyjątkowa publiczność
dodano: 13.08.2018
Maroko - rajd Akademii
"Poznaj konie i tradycje jeździeckie świata"! To nowy dział Akademii JNBT. Będziemy zabierać was w świat łącząc edukację i przygodę z poznawaniem innych kultur jeździeckich. Zaczynamy listopadowym rajdem w Maroku Wybrzeżem Atlantyku.
dodano: 26.07.2018
Rodzina jest dla Dzieci
Akademia uczestniczyła w kampanii "Rodzina jest dla dzieci" organizowanej przez MOPS w Łodzi we współpracy z PZU. Impreza w indiańskiej wiosce Tatanka, Jarka (studenta JNBT) była adresowana do rodziców i dzieci z rodzin zastępczych i była pod patronatem rzecznika Praw Dziecka
dodano: 26.07.2018
Zajeżdżanie dzikusów
Kolejna grupa studentów uczyła się jak zajeżdżać konie metodami Akademii JNBT. Jak zwykle widziałem miny i przełykanie śliny osób, które wybrały do zajeżdżania dzikiego ogiera jak widziały jego akcje wśród kolegów ze wspinaniem, gryzieniem i kopniakami na maksymalnej agresji. Zdali sobie sprawę, że zajeżdżanie ogierów to nie zabawa.
dodano: 26.07.2018
Wild Horses roundup
Calm & easy! To był jeden ze spokojniejszych spędów dzikusów. Poszły jak po sznurku i w ciągu jednego dnia mieliśmy przy roundpenach dzikie ogiery do zajeżdżania.
dodano: 26.07.2018
Kołobrzeg z L2
dodano: 26.07.2018
Runda po Bieszczadach
Bieszczady w taką pogodę i o tej porze roku to po prostu marzenie. Na dodatek jak zwykle ciepłe przyjęcie u Tomka i Justyny w ośrodku ‘Połoniny” i u Krzysia z Martą w „Kulbace” to już tardycja. Lubimy tu szkolić bo Bieszczadzkie klimaty są nam bliskie a i koniom do nich blisko.
dodano: 26.07.2018
Czemu one tak reagują?
Cały zespół Akademii pracując z waszymi końmi ciągle zadaje sobie pytanie "CZEMU one tak reagują?". Bo żaden koń nie robi niczego bez powodu! Tylko my za rzadko docieramy do prawdziwych przyczyn. I chyba zgodzicie się, że odpowiedź "Bo ten koń tak ma!" Jest już dzisiaj mało odkrywcza!
dodano: 26.07.2018
Freestyle is a lifestyle. Andrzej Makacewicz JNBT

Chcę otrzymywać  Newsletter
Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film