Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship

Chcesz sie szkolic 2017 MylerBits Polska
Policja konna - pasjonaci
Praca w policji ze zwierzętami to zajęcie tylko dla pasjonatów. I takimi jest ekipa jeźdźców z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim z którymi na zaproszenie miałem przyjemność się spotkać.
dodano: 14.05.2019
Z wizytą w UK
Odwiedziliśmy kilka ośrodków wokół Londynu, w których będziemy szkolić. I tu oklaski na stojąco podpowiadają nam jak dobrze przyjęty jest program Akademii w kolejnym kraju.
dodano: 14.05.2019
L1 Zaufanie-Vertrauen Szwajcaria
To pierwsza wizyta Akademii w Szwajcarii i od razu seria spotkań w ośrodkach zainteresowanych naszymi szkoleniami oraz L1 Zaufanie w małej rodzinnej stajni. I zaskoczenie-jeszcze nie wystartowaliśmy a wszystkie ośrodki proszą o rezerwacje terminów szkoleń.
dodano: 14.05.2019
Z wizytą w Danii
Pierwszy pokaz i klinika w Danii za nami. Pogoda dopisała i mogliśmy pracować na zewnątrz. Konie do pokazu udało się znaleźć bardzo szybko ale paru osobom musiałam odmówić. Przyszły więc na wykład z nadzieją na parę magicznych rad, które odmienią ich konia w jeden dzień. W miarę upływu dnia widać jednak było, że ogrom informacji i ich znaczenie przerósł ich oczekiwania.
dodano: 14.05.2019
Z wizytą w Belgii
Uczestniczyliśmy w imprezie Horse Awareness Event z odcieniem naturalu w ośrodku Domain Panhof koło granicy holenderskiej w Peer.
dodano: 14.05.2019
L1 Kraków - metamorfoza
Metamorfoza – takimi słowami podsumowali kolejną jedynkę uczestnicy szkolenia w Ośrodku Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Owacje na stojąco trwały tak długo, że w trójkę mieliśmy wilgotne oczy. Ale nie tylko my! Dostała też oklaski uczestniczka z tarantowatym koniem, który stał się inspiracją do tej metamorfozy.
dodano: 14.05.2019
Warsztaty zatrzymań w Cisnej
Prawidłowe , zaangażowane zatrzymania to proces treningowy z końmi, które powinny mieć dobrze przepracowane elementy L1-L3 Akademii. To pozwala uzyskać efekt natychmiastowej, przepuszczalnej ale i ufnej reakcji konia wkładającego całą swoją energię w hamowanie (ale nie uślizgiwanie się) tylnymi nogami.
dodano: 14.05.2019
Impriningować źrebaki czy nie imprintingować?
Rusza sezon źrebień i wiele osób zadaje sobie pytanie o co chodzi z tą metodą wczesnego szkolenia źrebiąt i warto czy nie warto? Akademi JNBT kończy badania nad efektami tej metody ale tu znajdziecie informacje dlaczego warto ją stosować ale i dlaczego warto uważać.
dodano: 24.01.2019
TEN KOŃ WŁAŚNIE TAK MA  !
W ciekawą podróż po końskim przewodzie pokarmowym oraz jak to się ma do systemu żywienia koni zabiera nas Ania Rogoża, specjalista od zdrowego żywienia w zespole Akademii. A zima to okres w którym warto szczególnie zadbać o sposób żywienia naszych podopiecznych.
dodano: 01.01.2019
Obóz treningowy 12 stycznia
Zimowy obóz treningowy zaplanowaliśmy od 12 do 19 stycznia w Karpaczu. Można z własnym koniem lub też skorzystać ze sportowych koni na miejscu. na pewno treningi obejma balans i dosiad bo konie w Western City to doskonali nauczyciele i nie wybaczają za dużo błędów.
dodano: 07.12.2018
Pasowanie wędzideł w Planecie Koni
Seria artykułów o pasowaniu wędzideł budzi emocje i dyskusje. Podsumowuje je ładnie pytanie Kasi "To do czego służy nam wędzidło"
dodano: 07.12.2018
Maroko rajd Atlantycki
Rajd w Maroku za nami. Wszyscy na koniec jednogłośnie zakrzyknęli, że chcą tu wrócić. A my trenerzy Akademii JNBT odpowiedzieliśmy , że z taką ekipą można i na koniec świata. I w marcu 2019 urzekająca SAHARA. Znów będzie się działo!
dodano: 07.12.2018
Ankieta imprintingowa
Równolegle prowadzone są w Polsce kolejne badania i prace dotyczące efektów szkolenia imprintingowego źrebaków. Można w nich uczestniczyć wypełniając ankietę imprintingową. Oprócz dostępu do wyników rozlosowane będą nagrody dla uczestników.
dodano: 07.12.2018
Fenomen imprintingu - Lemon Tree
Jak fascynująca może być praca z zaimprintingowanym źrebakiem. Lemon Tree we własnej osobie.
dodano: 07.12.2018
dzikie konie sesja jesienna 27-30.09
W jesiennej sesji zajeżdżania dzikich koni będziemy mieli znów sporo adrenaliny!.
dodano: 17.09.2018
Zwycięzcą Considering the Horse 2018 jest Aleksander Penev
Dziewiątą edycję Myśląc o Koniu wygrał Aleksander Penev z Bułgarii!!! Przez 3 dni 3 trenerów : z Anglii Joe , Eduardo z Hiszpanii i Aleks z Bułgarii na 3 roundpenach równolegle konkurowało w zajeżdżaniu młodych koni przed publicznością.
dodano: 21.08.2018
Myślac o Koniu - Considering the Horse 2018
9 edycja Myśląc o Koniu (Considering the Horse) 17-19.08 2018 - Karpacz. Trzech trenerów układających młode konie. Równolegle wykłady i kliniki, pokazy i spotkania. Inne zwierzęta. Edukacja i zabawa. Wyjątkowa impreza, wyjątkowe miejsce i wyjątkowa publiczność
dodano: 13.08.2018
Maroko - rajd Akademii
"Poznaj konie i tradycje jeździeckie świata"! To nowy dział Akademii JNBT. Będziemy zabierać was w świat łącząc edukację i przygodę z poznawaniem innych kultur jeździeckich. Zaczynamy listopadowym rajdem w Maroku Wybrzeżem Atlantyku.
dodano: 26.07.2018
Rodzina jest dla Dzieci
Akademia uczestniczyła w kampanii "Rodzina jest dla dzieci" organizowanej przez MOPS w Łodzi we współpracy z PZU. Impreza w indiańskiej wiosce Tatanka, Jarka (studenta JNBT) była adresowana do rodziców i dzieci z rodzin zastępczych i była pod patronatem rzecznika Praw Dziecka
dodano: 26.07.2018
Zajeżdżanie dzikusów
Kolejna grupa studentów uczyła się jak zajeżdżać konie metodami Akademii JNBT. Jak zwykle widziałem miny i przełykanie śliny osób, które wybrały do zajeżdżania dzikiego ogiera jak widziały jego akcje wśród kolegów ze wspinaniem, gryzieniem i kopniakami na maksymalnej agresji. Zdali sobie sprawę, że zajeżdżanie ogierów to nie zabawa.
dodano: 26.07.2018
Wild Horses roundup
Calm & easy! To był jeden ze spokojniejszych spędów dzikusów. Poszły jak po sznurku i w ciągu jednego dnia mieliśmy przy roundpenach dzikie ogiery do zajeżdżania.
dodano: 26.07.2018
Kołobrzeg z L2
dodano: 26.07.2018
Runda po Bieszczadach
Bieszczady w taką pogodę i o tej porze roku to po prostu marzenie. Na dodatek jak zwykle ciepłe przyjęcie u Tomka i Justyny w ośrodku ‘Połoniny” i u Krzysia z Martą w „Kulbace” to już tardycja. Lubimy tu szkolić bo Bieszczadzkie klimaty są nam bliskie a i koniom do nich blisko.
dodano: 26.07.2018
Czemu one tak reagują?
Cały zespół Akademii pracując z waszymi końmi ciągle zadaje sobie pytanie "CZEMU one tak reagują?". Bo żaden koń nie robi niczego bez powodu! Tylko my za rzadko docieramy do prawdziwych przyczyn. I chyba zgodzicie się, że odpowiedź "Bo ten koń tak ma!" Jest już dzisiaj mało odkrywcza!
dodano: 26.07.2018
Never catch your horse, let your horse catch you!
Nigdy nie uganiaj się za koniem, spraw by to on uganiał się za tobą!


Monty Roberts
Chcę otrzymywać  Newsletter
Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film